Jak ubrać się na karnawał 2018?

Życie jest za krótkie, żeby spędzać je przed szafą pełną strojów pasujących do siebie jak pralinka do koreczków śledziowych (czyli wcale). Masz ważniejsze zajęcia niż żmudne komponowanie stylizacji. Oto 4 ułatwienia podpowiadające, jak ubrać się na karnawał 2018.Sposób 1: Jedna świetna sukienka

Wiadomo, że warto mieć strój-uniform na co dzień do pracy: zestaw, który włożysz rano bez zastanowienia i będziesz wyglądać świetnie. Dlaczego by nie mieć też jednej fajnej sukienki na koktajl czy sylwestra 2018?

Tak, możesz nosić jedną elegancką sukienkę cały sezon i zmieniać tylko dodatki (albo i nie). Potraktuj to jak wyzwanie. Naprawdę noś jedną prostą sukienkę koktajlową na wszystkie kolacje, gale, koncerty. Poza czasem i pieniędzmi zyskasz przede wszystkim spokój ducha, bo NIE MUSISZ myśleć o tym, w co się ubrać (zamiast tego poczytaj lub idź na spacer).


Najlepsza będzie dosyć prosta sukienka w spokojnym kolorze, na przykład granatowa sukienka midi z dekoltem V.

Elegancka granatowa sukienka do kolan
W tej eleganckiej granatowej dopasowanej sukience obiegniesz cały karnawał 2018


Sposób 2: Czarny to nowy czarny


Umówmy się: nie ma nic lepszego niż klasyczna czerń jeśli chodzi o ubieranie się na ważne wyjścia. Czarna sukienka koktajlowa midi* będzie najbardziej eleganckim strojem na imprezie karnawałowej czy gali, na które się wybierasz. Może być to dopasowana mała czarna z dekoltem V, może być to czarna rozkloszowana sukienka do kolan, może mieć nieco awangardowy krój i odsłonięte ramiona i plecy – ważne, żeby czerń była głęboka i zadbana.


A jeśli znajoma twierdzi, że czarne eleganckie sukienki są nudne, niech sama nosi turkus, musztardę, landrynkowy róż czy inny kolor, który akurat ma swoje pięć minut. Zobaczymy, co powie za rok.

Czarna elegancka sukienka midiTa czarna sukienka koktajlowa midi jest odpowiedzią na pytanie, jak ubrać się do teatru, na koncert, na ważną galę

* Kochasz granat? Włóż granatową sukienkę koktajlową midi. Granatowy to przecież prawie czarny.


Sposób 3: Strój wielozadaniowy


Jeśli ważne wydarzenie odbywa się po pracy, pewnie zabraknie Ci czasu, żeby wrócić do domu się przebrać. A wożenie zmiany ubrań jest kłopotliwe. Dobrym pomysłem jest włożyć rano uniwersalną bazę, a przed imprezą zmienić dodatki. Na przykład:


1) biała koszula i czarne spodnie z czarnymi botkami pasują do otoczenia biurowego, a z lśniącym płaszczykiem i szpilkami to strój wizytowy zamiast sukienki;

Strój do biura i na elegancką kolacjęNiczym Clark Kent: rano strój do pracy, wieczorem elegancki zestaw na ważne wyjście

2) granatowa sukienka ołówkowa z paskiem nie zdziwi nikogo w ciągu dnia, a wieczorem za sprawą perełek i kopertówki przeobrazi się w prostą sukienkę koktajlową.
Prosta granatowa sukienka do kolanProsta sukienka rano do pracy, wieczorem do teatru


Sposób 4: Szlachetna tkanina

Jedwab nie jest idealny na co dzień (nie można go prać w pralce), ale na uroczystych okazjach odnajdzie się wspaniale. Łatwość jego noszenia polega na tym, że najprostsza rzecz uszyta z jedwabiu nabiera wyjątkowości. Można więc zaufać zasadzie: wkładasz jedwab = wyglądasz elegancko. Na przykład: prosta wizytowa sukienka z jedwabiu jakby od niechcenia będzie gwiazdą wieczoru. A elegancka bluzka z jedwabiu uszlachetni zwykłą spódnicę, w której byłaś dziś w pracy.


Prosta elegancka sukienka i jedwabna bluzkaWizytowa bluzka z jedwabiu nada koktajlowego charakteru codziennemu dołowi. A jedwabna mała czarna sukienka będzie gwiazdą wieczoru.